Opozita serbe ka dalë sërish në protestë mbrëmjen e sotme, pasi kontenston rezultatin e zgjedhjeve lokale për Beogradin.

Mediat serbe raportojnë se përfaqësues dhe simpatizantë të forcës “Serbia Kundër Dhunës”, kanë protestuar sërish mbrëmjen e sotme para godinës së Komisionit Zgjedhor (KZZ), pasi janë kundër rezultatit të dalë nga ky institucion, duke pretenduar se janë manipuluar votat.

Protestuesit me pankarta në duar kanë kërkuar që tu njihet fitorja dhe të mos ju vidhen votat.

/Vizionplus.tv/

Share.

Leave A Reply

Exit mobile version